Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
GELENEKSEL 12. TURNA BALIĞI VE TATLISU LEVREĞİ TUTMA YARIŞMA ŞARTNAMESİ

KOCAELİ SPORTİF AMATÖR OLTA BALIKÇILARI VE DOĞAL HAYATI KORUMA DERNEĞİ GELENEKSEL 12. TURNA BALIĞI VE TATLISU LEVREĞİ TUTMA YARIŞMA ŞARTNAMESİ

Tarih                 : 04-05 Mayıs 2019
Yer                    :
Kaymaz Göleti (Saltıklar / Ütük) Kandıra – KOCAELİ 
Yarışma Saati:
05.05.2019 Pazar 06:00 – 12:00 arası; yarışmacıların saat 05:00’de yarışma alanında bulunmaları gerekmektedir. 

Amaç               :  Amatör olta balıkçılığını kamuoyuna tanıtmak, amatörlük ruhunu geliştirmek, çevreye ve yaban hayatına karşı sorumlu bir şekilde yürürlükteki kanun tüzük ve yönetmenliklere uyulmasını sağlamak, yarışma heyecanı ile amatör olta balıkçılarını bir araya getirerek, onları kaynaştırmak amacıyla düzenlenecektir.
YARIŞMA ŞARTNAMESİ :
1380 sayılı su ürünleri kanunu, su ürünleri yönetmeliği ve 4/2 numaralı amatör amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğler hükümlerine kesinlikle uyulacak olup; 
1- Yarışma iki tür için yapılacak olup, bu türler TATLISU LEVREĞİ ve TURNA  balıklarıdır.
2- Yarışmada tutulacak turna balıkları 40 cm. tatlısu levreği de 18 cm. altında olamaz, belirtilen limitlerin altında tutulan balıklar mümkün olduğunca zedelenmeden suya iade edilecektir.
3- Günlük turna balığı tutma limiti 5 adetdir. Adet limitlerinin üzerinde balık tutulması halinde fazla tutulan balıklar hakemler gelinceye kadar canlı tutulacak, hakemlerce değerlendirildikten sonra yine hakemler gözetiminde  suya iade edilecektir.
– Tatlısu levreği tutma limiti kg.cinsinden olup, 4/2 numaralı amatör amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğin Madde-12 (4) Kg cinsinden limit verilen türlerde, avlanılan tür tek veya karışık olsun 5 kg’ı geçemez.Kg. cinsinden sınırlama getirilen türlerde, tek bireyin 5 kg.’ı geçmesi halinde, bu birey yasal limitler dahilinde kabul edilir. Avlanan Balıklardan en büyüğünün hariç tutulduğu durumda, geri kalan balıkların toplam ağırlığının 4 kg’ı geçmemesi halinde, avlanan balıklar günlük limit dahilinde kabul edilir. Yarışmada avlanma limitlerine kesinlikle uyulacaktır.

4- 4/2 numaralı amatör amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğe ve yarışma şartnamesine uymayan yarışmacılarımız diskalifiye edilecektir. Ayrıca bu yarışmacılar için tebliğde belirtilen cezai yükümlülükler söz konusu olabilecektir. Avlanma sırasında kural dışı yapılacak hareketler gözlemciler tarafından, masa hakemlerine bildirilecek, değerlendirme masa hakemlerince yapılacaktır.

5– Yarışmada canlı yem kullanımı yasaktır.

6- Yarışmacılar tuttukları balıkları yarışmanın bitiminden sonra, saat 12:30’a kadar masa hakemlerine teslim etmelidir, masa hakemlerince yapılacak puanlama neticesinde, dereceye girenler belirlenerek ilan edilecektir.

YARIŞMA 4 KATEGORİDE YAPILACAKTIR

    1- En büyük turna balığı tutmak için yarışılacaktır. (sadece birinciye ödül verilecektir.)

    2- Limitler dahilinde en çok turna için yarışılacak (ilk üçe girenlere ödül verilecektir.)

    3- En büyük tatlısu levreği balığı tutmak için yarışılacaktır. (sadece birinciye ödül verilecektir.)

    4- Limitler dahilinde en çok tatlısu levreği balığı için yarışılacak (ilk üçe girenlere ödül verilecektir.)

Not: Dereceye giren balıklar diğer kategorilerde değerlendirilmez.

 DEĞERLENDİRME;

1– En büyük turna balığı kategorisinde boy/cm esas alınacak olup, aynı boyda tutulan balıklar için ağırlık (kg.) belirleyici kıstas olacaktır. 
2– En çok turna balığı kategorisinde adet esas alınacak olup, aynı sayıda balık tutulması halinde boy/cm belirleyici kıstas olacaktır. 
3– En büyük tatlısu levreği balığı kategorisinde boy/cm esas alınacak olup, aynı boyda tutulan balıklar için ağırlık (kg.) belirleyici kıstas olacaktır. 
4– En çok tatlısu levreği balığı kategorisinde kg. esas alınacak olup, aynı kg.‘da balık tutulması halinde adet sayısı  belirleyici kıstas olacaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün resmi izni ile yapılan bu organizasyona Kocaeli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli gözlemci olarak katılacaktır.

                                                                        

KAMADER YÖNETİM KURULU     

Yarışma alanı koordinatları:

N 40.951508  E 30.095542

BİLGİLER
tarafından 08 Nisan 2019 - 22:53 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.831 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

 

Güvenlik *

Sapanca Lake Başvuru
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
Facebook Sayfamız
Etkinlikler

KAMADER 16. ULUSLARARASI SAZAN BALIĞI ..

tüm yazıları için tıklayın...
KAMADER-2021-Genel-Kurul-ilani

GENEL KURUL İLANI

tüm yazıları için tıklayın...

KAMADER KOCAELİ 2020 YILI ETKİNLİK PLA..

tüm yazıları için tıklayın...

CARP WARS SAPANCA LAKE 2019’DA, ..

tüm yazıları için tıklayın...
Son Yorumlar